Bojtos István vagyok, Balassagyarmaton születtem 1954. november 02.-án, azóta is itt élek. Tanulmányimat is itt végeztem, kivéve a Földmérő technikusi végzettségemet, amit Pécset szereztem.
Egy fiú és egy lány gyermekem van, akik öt unokával ajándékoztak meg, ebből adódik hogy már 47 éve nős vagyokVilág életemben ambiciózus ember voltam, viszonylag jó szervező készséggel, munkatársaim mindig elfogadtak és odafigyeltek a véleményemre.
A politikával 2018-ban kerültem kapcsolatba szorosabban. Ekkor alapítottuk városunkban a Szövetség a Balassagyarmatiakért egyesületet, amely egy politikai szervezet. Alapítók pártok és magánszemélyek, így lettem alapító tag.
Úgy éreztem, hogy lépnem kell, nem maradhatok csendben, én nehezen viselem az igazságtalanságot, a közömbösséget, az emberek tudatos lenézést, kihasználását. Az önkormányzatban 2019-ben bizottsági tagként bekerültem a testületbe. Azóta is aktív munkát végzek, mind az egyesületbe, mind a testületbe. 2024-ben ismét indulok, de most már az MMM színekben.
Az MMM-nek 2019. február 02.-től vagyok tagja, belépésem után nem sokkal Nógrád megyei koordinátor lettem. Két Kossuth kört alapítottam, az első a Nyugat Nógrádi, itt én lettem az elnök, majd megalakult a Kelet Nógrádi Kossuth kör is. Sajnos a Keteti nem működik folyamatosan, de a miénk viszonylag jól működik. Kialakult egy aktív mag( 6 fővel) és van kb 15 fő segítő, akiket bármikor tudok mozgósítani. Végig csináltuk az önkormányzati választást, majd ami jóval nagyobb munka volt az előválasztásokat, és természetesen a 22-es kampányt.
Ez az időszak, az összefogás egy rendkívüli és felejthetetlen élmény volt, bár rendkívül sokat dolgoztunk. Majd próbálkoztunk saját újság kiadásával (Szabad Nemzet, ez 3 lapszám után megszűnt, nem tudtuk az anyagi hátteret biztosítani). Majd belevágtunk egy Szabadegyetem programba, ez sikeres volt, havonta tartottunk előadásokat ( hét vendégünk volt, MZP-től Juhász Péterig, vagy Kukorelli Endréig. Sokat dolgoztunk ezzel, de úgy vélem megérte és itt külön köszönet az MMM elnökségének az anyagi támogatásért. Részt vettünk országos tüntetéseken, szerveztünk városunkban is több tüntetést a pedagógusok mellett, a legutolsóról még újságcikk is készült. Magam részéről aktívan részt vettem az eltelt években a koordinációs megbeszéléseken és ott voltam az MMM által szervezett több napos megbeszéléseken is. 2023-ban póttaggá választottak az Etikai bizottságban. Végül meg kell köszönöm, hogy az elsők között kaphattam meg a Csóka-Szűcs János díjat.
Röviden ennyit tudok elmondani magamról, illetve ami kimaradt, 2018-tól öregségi nyugdíjas állományba kerültem, bár még az elmúlt évet is végig dolgoztam.
Balassagyarmat,2024.01.21.
1969-ben születtem egy kis faluban, pedagógus családba. A család az akkori belpolitikai változások miatt -iskolák megszüntetése, összevonása, újrakörzetesítése, az oktatás beszűkülése miatt- később Nyíregyházára költözött.
Én műszaki technikai beállítottságú emberként, a családban szokásos pedagógusi pálya helyett teljesen eltérő szakmát választottam.
A politika érdemben először a Közös Ország Mozgalommal szippantott be. Az első olyan politikai társulás volt, amelynek céljaival azonosulni tudtam, és nem találtam kivetnivalót a programjában, a tagok hozzáállásában. Tiszta, sallangoktól mentes, bármikor megújulásra képes, tiszta szándék, a közös gondolkodás irigység vagy bármiféle hasonló emberi gyarlóság nélküli csapat állt össze. A megszűnése csapás volt számomra, kezdhettem újra a politikában hasonló társak keresését.
A Mindenki Magyarország Mozgalom volt az, ahol újra megtaláltam a tőlem akár távol élő embereknek azon társaságát, akik őszintén hisznek egy élhető Magyarországban. Hisznek abban, amiben én, akik meglátják a problémákat, és a jó, vagy a legjobb megoldáson törik a fejüket, és nem a problémák szőnyeg alá söprésén.
Az MMM égisze alatt sok mindenben részt vettem. Az előválasztástól kezdve a választási kampányig, ha csak a nagyobb dolgokat emelem ki. Először mint "csak" aktivista, majd folyamatosan egyre mélyebben bevonzott a közösség ereje, a velem együtt tenni vágyók lelkesedése.
Hétgyermekes édesapa, aki keresztény-konzervatív családból származik. Mielőtt a politikai pályára lépett, különböző multinacionális vállalatoknál dolgozott, emellett öt évet élt a családjával Észak-Amerikában.
Közgazdász, marketing szakértő, villamosmérnök és történelemtanár végzettséggel rendelkezik, doktori fokozatát 2006-ban szerezte. Angolul és franciául tárgyalási szinten beszél, ad interjúkat.
Politikai pályafutása 2018. február 25-én kezdődött, amikor fölényes győzelmet aratott a Fidesz jelöltjével szemben Hódmezővásárhelyen, a Fidesz bástyájának számító településen. A sikerhez hozzájárult, hogy minden ellenzéki párt támogatta az indulását helyben, ami korábban nem volt jellemző hazánkban. A vásárhelyi csoda követendő mintává tételére jött létre a Mindenki Magyarországa Mozgalom, hogy a 2019-es önkormányzati választásra elősegítse a közös jelöltek kiválasztását.
2021 nyarán Márki-Zay Péter bejelentette miniszterelnök-jelölti indulását az előválasztáson. A Mozgalom első nagy sikereként rövid időn belül sikerült összegyűjteni a megfelelő számú aláírást, így a Mindenki Magyarországa Mozgalom jelöltjeként szerepelhetett az előválasztáson. Az első fordulóban meglepetésre harmadik helyen szerepelt, ezzel megmutatta, hogy van igény egy új, becsületes, tisztességes politikai erőre. Karácsony Gergely visszalépésével a második körben Dobrev Klára ellenében nyerte meg az előválasztást. Így Márki-Zay Péter vált az Egységben Magyarországért miniszterelnök-jelöltjévé.
A kampány során bejárta egész Magyarországot, kezet fogott több ezer emberrel, és ígéretet tett arra, hogy győzelme esetén véget vet a Fidesz 12 évig tartó ámokfutásának, az intézményes korrupciónak, amit az önkormányzatok, a vállalkozások és ezáltal az egész ország lakossága szenvedett meg.
Külföldi útjai során találkozott londoni és németországi magyarokkal, tárgyalt európai politikusokkal, számtalan interjút adott külföldi lapoknak és televízióknak.
A tavaszi választáson az Egységben Magyarországért jelöltjei a választókerületek többségében alulmaradtak, a Fidesz újabb kétharmados győzelmet aratott, amiért Márki-Zay Péter egy személyben vállalta a felelősséget - amit a legtöbb párt vezetősége nem tett meg.
Mozgalma a választás óta is növekszik, a közeljövőben hozza létre új, az európai értékek mentén szerveződő pártját.
Regős Mátyás vagyok, nős, két gyermekes, jelenleg egy unokás férj, családapa és nagypapa.
1965-ben, Salgótarjánban születtem. A családom szarvasi gyökerű, magam is itt, illetve közigazgatásilag a szomszédos Békésszentandráson élek három éves korom óta. 1986-ban nősültem, párommal a másfél éves sorkatonai szolgálatom és első gyermekem, Veronika (1989) születése után költöztünk a két település közötti tanyavilágba, innen a kétlakiságom. Fiam, Mátyás már ottani lakosként, 1993-ban, leányomtól a kisunokám, a papi szemefénye, Luca, 2018-ban született.
1984-ben érettségiztem Szarvason, a Vajda Péter gimnáziumban, majd Budapesten, a Ságvári Endre Nyomdaipari szakiskolában szereztem nyomdász végzettséget. Anyagilag a budapesti diákéveim voltak a virágkorom, mert akkoriban sokkal egyszerűbb szabályozás mellett és rengeteg lehetőségből válogathattunk, ha alkalmi munkát kerestünk. A nappali iskola és a váltott műszakban, a Zrínyi Nyomdában végzett gyakorlatom mellett tudtam munkát vállalni tartósabban a Vígszínházban, alkalmilag hírlapelosztókban, a MÁV-nál, a VOLÁN-nál, stb.
Itthon rövid ideig dolgoztam a szakmámban. A helyi lehetőség megszűntével egy faipari vállalkozásnál lettem sofőr, anyagbeszerző és mindenes, majd egyéni vállalkozóként újságírással és kiadással foglalkoztam. Mellette, részben a függetlenség megőrzésével együttjáró likviditási nehézségek leküzdésére, többféle kiegészítő munkát vállaltam.
Eleinte mellette, később teljes lekötöttségben mezőgazdasággal, állattenyésztéssel, élelmiszer (tej, tejtermékek) forgalmazásával foglalkoztam közel három évtizedig őstermelőként, időközben elvégezve az ezüst- és aranykalászos gazdaképzőt.
A lehetőségek kedvezőtlen irányú változásai és az életkorunk előrehaladtával jelentkező nehézségek miatt párommal feladtuk a gazdálkodást a korábbi méreteiben, ezért állást változtattam. Jelenleg, immáron hatodik éve a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóságán és a Körösvölgyi Állatparkjában dolgozom, biztonsági szolgálatban.
A mozgalomhoz 2019-ben csatlakoztam a helyi, szarvasi Kossuth Kör alapításával, akkor Kossuth köri tagként és a kör megválasztott elnökeként, később az egyesület tagjaként és a kör újraválasztott elnökeként.
Az általános feladatok mellett korábban az MMM Etikai Bizottságának tagjaként vettem részt a mozgalom munkájában, erről a tisztségemről az Elnökségébe jelentkezésemkor értelemszerűen lemondtam az összeférhetetlenség okán.
Megtisztelő az a bizalom, amivel az új Elnökség tagjává választottak, választottatok, igyekszem ezt a bizalmat erőm és képességeim legjavát nyújtva megszolgálni!
Nyíregyházán születtem, gyermekkoromat ott - egy sóstóhegyi kis bokortanyán - töltöttem, majd Budapest mellé Dunaharasztira költöztünk a szüleimmel.
A fővárosban végeztem az általános iskolai és a gimnáziumi tanulmányaimat.
A kecskeméti Kertészeti Egyetem főiskolai karán végeztem kertész üzemmérnökként, majd mérnöki diplomát szereztem.
Itt ismertem meg a férjemet, Fejes Pétert, aki azóta is társam az életben
A munkás éveim során mindig is végzettségemnek megfelelő beosztásokban dolgoztam. Kiskunlacházán gyümölcstermesztési ágazat vezetőjeként, majd zöldség- és gyümölcsszárító üzemet vezettem. A Hódmezővásárhelyi Állami gazdaságban laborvezetői feladatot láttam el. Végül 12 évig a Herbária gyógynövény kereskedelmi vállalat három üzemének (Székkutas, Békéscsaba, Szeghalom) voltam az üzemigazgatója. Jelenleg - férjemmel - pici, családi vállalkozásban szintén gyógynövények forgalmazásával foglalkozunk.
Pártnak nem vagyok a tagja
Magánéletemben három saját és egy fogadott gyermekünk 13 unokával ajándékozott meg, akiknek büszke nagymamája, MoMója vagyok.